Ajurweda - ogólnie

Polskie Stowarzyszenie Ajurwedy PRANA ~ Monika Ptak-Korbacz

Pałsz miłością do ajurwedy? Być może poszłaś drogą, którą prowadzi?

Jeśli tak, to koniecznie musisz poznać całe grono osób takich jak ty!

Z ogromną przyjemnością pragnę przedstawić ci pierwsze w Polsce Stowarzyszenie zrzeszające praktyków Ajurwedy. Jesteśmy młodą organizacją, powstałą z zapału i inicjatywy 22 kobiet, w większości absolwentek kursów na konsultanta Ajurwedy. Obecnie nasze szeregi sięgają około 50 praktyków.

Nasze Stowarzyszenie zostało formalnie zarejestrowane w dniu 1 października 2020 roku – mamy więc już spory staż i wiele ciekawych projektów za sobą. Obecnie rozwijamy działalność na wielu polach, w tym promocji Stowarzyszenia i Ajurwedy na kanałach społecznościowych, prowadzenia strony Stowarzyszenia, zapraszania do naszego grona kolejnych członków zwyczajnych, partnerów Stowarzyszenia w postaci różnych instytucji, a także członków honorowych. Dotychczas udało nam się zrealizować kilka ogólnopolskich wydarzeń, min. konferencja „Zaczytana Prana”, konferencja „Spokojna głowa z ajurwedą” czy „Festiwal Ajurwedy PRANA 2023” w Krakowie. Wydarzenia te możesz znaleźć na naszej stronie internetowej https://stowarzyszenieprana.pl/

Co miesiąc organizujemy wewnętrzne szkolenia z lekarzami ajurwedyjskimi, zapraszamy również na spotkania ciekawe osoby, które chcą dzielić się swoimi pasjami związanymi z naturalną medycyną. Dzieląc się na zespoły pracujemy nad wieloma ważnymi aspektami promocji ajurwedy wśród społeczeństwa.
Naszymi celami szczegółowymi, które są zawarte w Statucie są m.in.:
• propagowanie Ajurwedy jako holistycznego podejścia do zdrowia,
• edukacja społeczeństwa na temat Ajurwedy,
• wspieranie samorozwoju członków Stowarzyszenia w zakresie Ajurwedy,
• podejmowanie działań na rzecz integracji członków Stowarzyszenia,
• promowanie oficjalnego uznania Ajurwedy za naukę medyczną w Polsce oraz potrzeby sformalizowanej regulacji praktyki Ajurwedy.

Naszą misją jest rozwój Ajurwedy w Polsce jako holistycznego podejścia do zdrowia.
Dążymy do tego, aby Ajurweda była uznawana za skuteczną i powszechną profilaktykę zdrowia dla wszystkich ludzi w Polsce, a także, aby jakość Ajurwedy oferowana przez praktyków (konsultantów, terapeutów, lekarzy) opierała się na najwyższych standardach etycznych.
W naszej wizji pragniemy dotrzeć z nauką Ajurwedy do społeczeństwa jak najszerzej: poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, warsztatów, spotkań, a także poprzez publikacje – takie właśnie jak ta. Pragniemy, aby Ajurweda stała się świadomym wyborem człowieka do osiągnięcia równowagi fizycznej, psychicznej i duchowej. Chcemy powiększać grono wysokiej jakości specjalistów Ajurwedy. Planujemy również uczestniczyć i wspierać ajurwedyjskie programy badawcze, organizowane przez uczelnie, instytuty i inne organizacje medyczne. Będziemy dążyć do tego, aby Ajurweda, jako medycyna oparta na dowodach, była częścią istniejącego w Polsce systemu opieki zdrowotnej.
Zapraszamy cię na stronę Stowarzyszenia oraz na naszego fp, gdzie znajdziesz wiele ciekawych artykułów i informacji. Zachęcamy też do wspierania działań Stowarzyszenia!

Namaste!
Monika Ptak-Korbacz
Prezeska Stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *